Renovace a čištění kamene

Kámen je jedním z nejoblíbenějších materiálů už po staletí. Potkáváme ho doslova na každém kroku. Pro jeho vysokou odolnost a obdivuhodnou trvanlivost se často užívá na podezdívky či tzv. sokly domů. V interiéru ho nejčastěji najdeme v podobě kamenných schodů a podlah, kamenných obkladů nebo jako kuchyňskou pracovní desku. A v neposlední řadě je kámen hlavním materiálem používaným na hroby a pomníky. Tak jako každý materiál ale i kámen podléhá opotřebení a rozmarům počasí. Časem je potřeba ho očistit, opravit či kompletně zrenovovat. Kromě níže nabízených prací se pokusíme splnit i Vaše netypické požadavky. Neváhejte nás tedy kontaktovat. 

Kamenné schody a podlahy jsme schopni opravit či vyčistit s odsáváním (prakticky bezprašně), za použití nejmodernějších mechanických a chemických prostředků, což doceníte především v interiéru.

Renovace a čištění podezdívek a soklů

U kamenných soklů a podezdívek jsme schopni např. doplnit chybějící kameny, zatmelit spáry, celý sokl přebrousit, chemicky vyčistit a mnoho dalšího. U historických objektů je samozřejmostí konzultace s památkáři

S opravou hrobů a pomníků máme velmi bohaté zkušenosti. Proto nabízíme opravdu širokou škálu prováděných prací, na kterých se domluvíme po odborném posouzení stavu pomníku či náhrobku.

Renovace a čištění křížů a božích muk

Kříže a boží muka jsou bohužel častým cílem vandalů. Jsme tu proto, abychom pomohli s odstraněním škod a opravou do původního stavu. Není problém odstranění graffiti, chemické čištění, srovnání nakloněného kříže, zlacení nápisů a další.

Potřebujete odstranit graffiti z fasády, podezdívek, dveří či čehokoli jiného? Máme bohaté zkušenosti s čištěním jakýchkoli povrchů poničených sprejery. Po odstranění graffiti, očištění a umytí plochy, můžeme povrch opatřit ochranným nátěrem.

Pravidelná údržba a čištění hrobů

V Českých Budějovicích a okolí nabízíme pravidelnou údržbu a čištění hrobů a pomníků. Službu ocení hlavně ti, kteří bydlí daleko, nebo se o hrob z jakéhokoli důvodu nemohou starat a chodit ho kontrolovat.