O nás

Společnost KALUMA je rodinnou firmou, kterou jsme založili v roce 1997, když jsme se ocitli bez práce. Po krátkém zvažování do čeho se pustit, aby nám s prací pomohly i studující děti, jsme začali odstraňovat graffiti. Rodinné tradici zůstala firma věrná až doposud.

Naší první prací bylo odstranění sprejů z dveří historické budovy Jihočeského muzea v Českých Budějovicích. Na málo obsazeném trhu jsme měli řadu zakázek. Této činnosti se věnujeme až dosud. Jednou se zakázek bylo také odstranění graffiti z kamenného soklu ČNB v Českých Budějovicích.

Od toho už byl jen krok k renovaci kamene. Začali jsme renovací hrobů. Postupně jsme zvládli veškeré pracovní postupy od srovnání hrobů, přebroušení, sekání a obnovu nápisů, výměnu jednotlivých částí. Jedním z prvních hrobů, který jsme dali zcela do pořádku, byla hrobka významného českobudějovického podnikatele D. Zátky.

Začali jsme se věnovat také renovaci a čištění kamenných částí budov. Dokážeme renovovat schodiště z jakéhokoliv kamene za použití nejmodernějších technologií, samozřejmě bezprašně. Provedli jsme renovaci soklů historických budov nádraží v celém kraji, zejména na Šumavě. Poradíme si i s broušením a leštěním mramorových podlah a obkladů stěn.

Při práci na hřbitovech jsme si všimli, že na hrobech nejsou barevné fotografie. Pustili jsme se tedy do jejich výroby a postupně zdokonalili technologii. Dnes patříme k největším výrobcům fotokeramiky v Čechách. Polovinu naší produkce vyvážíme do zahraničí. Obraz v kvalitě fotografie dokážeme přenést i na všechny druhy keramiky, sklo, a smalt.