Odstranění graffiti

Ačkoli čím dál více měst poskytuje sprejerům legální plochy k jejich tvoření, stále se objevují případy vandalství. Posprejované bývají fasády, podezdívky, dveře, ploty, zídky, vlakové vagony a další. V případě, že potřebujete odstranit graffiti, neváhejte nás kontaktovat. Máme bohaté zkušenosti s čištěním jakýchkoli povrchů.

Co umíme?

Jak postupujeme?

Po obdržení vaší poptávky vás budeme neprodleně kontaktovat a domluvíme se na návštěvě místa, kde se graffiti nachází. Zde vytvoříme fotodokumentaci a započetím vlastních prací na odstraňování graffiti z objektu analyzujeme problém. Zejména zjišťujeme, čím byl objekt poškozen, z čeho je povrchová vrstva objektu, jak staré je znečistění, jakým povětrnostním podmínkám je objekt vystaven, jaké je stáří objektu, jaký je stav podkladové vrstvy, jak velká je plocha k čistění atd.
Teprve na základě přesné analýzy problému je možno určit pracovní postup, kterým lze dosáhnout potřebného efektu a ušetřit finanční prostředky. Je-li objekt památkově významný, konzultujeme postup s odborníky.
Výsledkem analýzy je cenová kalkulace na odstranění graffiti. Ta majiteli objektu slouží i jako podklad pro pro pojišťovnu, či jako odborný odhad pro policii i pro případné vymáhání škody na pachateli.

Po analýze problému je zpravidla nutné povrch napadeného objektu důkladně umýt od prachu, špíny a atmosférických nečistot. V opačném případě by po odstraněném grafitti zůstala světlá místa. Je-li objekt znečištěn, hrozí rovněž smíchání špíny, barev a odstraňovače s těžko předvídatelnými důsledky. K mytí objektů používáme tlakovou vodu, v případě nutnosti s příměsí čistícího prostředku.

Po umytí objektu je odstraňováno graffiti. Používají se speciální prostředky, chemické nebo mechanické, které nejsou škodlivé životnímu prostředí, případně jejich kombinace. Našimi dodavateli jsou přední světoví výrobci. Ke kvalitnímu odstranění graffiti je nutná přípojka elektrické energie 220 V/16A a přívod vody ve vzdálenosti do 50 m od poškozeného místa. V případě potřeby si zajišťujeme energii i vodu z vlastních zdrojů. Teplota vzduchu musí být alespoň 5°C. Nemělo by pršet.

Je třeba počítat s tím, že po odstranění graffiti bývá očištěné místo světlejší, popřípadě má jiné zabarvení, či nastanou jiné nepředvídané změny. Proto se provádí odborná barevná retuš očištěného místa tak, aby splynulo barevně s okolní fasádou. Retuš je náročná práce spočívající v odhadu odborníka jaké barvy a jejího složení je třeba použít. Tuto práci usnadní znalost výrobce Vaší fasádní barvy a její výrobní číslo.

V některých případech je levnější po hrubém odstranění graffiti, provést nový nátěr poškozeného místa a jeho okolí fasádní barvou, zejména, je-li původní nátěr již starší a poškozený. Nátěr provádíme zpravidla vždy tak, aby spoje s původním nátěrem byly pokud možno v liniových prvcích fasády (římsy, výstupky atd.).

Je-li objekt v zóně častých útoků sprejerů, je po odstranění grafitti vhodné natřít jej do výše cca 3 metrů speciální ochrannou vrstvou, která umožňuje dýchání zdi. K dispozici je celá řada produktů. Na bázi silikonu, siloxanu, bezbarvé, nebo v barvě fasády. Neviditelné fólie na hladké povrchy. Všechny jsou odolné proti UV záření. Tato vrstva zajistí snadnější a rychlejší odstranění graffiti v případě dalšího napadení objektu. 
V případě napadení objektu, který je opatřen ochrannou vrstvou, je cena za odstranění graffiti o 30 % nižší, proti aktuální ceně této služby.

Jako jediná společnost nabízíme stálou, smluvní péči o objekt opatřený ochrannou vrstvou. Jedná se o pravidelné odstraňování graffiti, plakátů, samolepek apod. z objektu v intervalu v jakém si zákazník stanoví. Cena je závislá na velikostí ošetřované plochy, její charakteristice a intervalu očisty napadené plochy, např. okamžitě po poškození či pravidelně jednou měsíčně. V případě napadení objektu stačí zavolat na naše telefonní číslo.

  • Čím je graffiti starší, tím hůře se odstraňuje a cena je vyšší.
  • Zůstane-li graffiti neodstraněno, považují sprejeři objekt za bezpečný pro malování a dále jej poškozují.
  • Čím dříve je přivolána policie a odborná firma, tím větší je šance na zjištění pachatele.
  • Neodstraňujte graffiti sami acetonem, lihem a jinými chemikáliemi a odstraňovači. Graffiti zpravidla neodstraníte, zato však může nastat nevratné poškození povrchu objektu. Svěřte odstranění odborné firmě.
  • Neodstraňujte graffiti zatřením fasádní barvou. Graffiti uzavírá póry a zeď pod ním přestává dýchat. Hrozí nebezpečí, že po určité době se v místech graffiti začne nátěr odlupovat. Také více vrstev fasádní barvy může v budoucnu vyvolat problémy.
  • Požadujte na Vaší pojišťovně zahrnutí poškození fasády do pojištění objektu. Při zhotovení nového nátěru fasády požadujte na provádějící společnosti číslo fasádní barvy a jejího výrobce. Uchovejte v suchu a teplotě nad nulou vzorek fasádní barvy. Usnadníte tím provádění retuše napadeného místa.

Galerie hotových prací

Kontaktujte nás

Hledáte odborníky na renovaci a čištění kamene?
Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem a my pro vás najdeme řešení.

Odesláním poptávkového formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů. (více informací)