Renovace, čištění hrobů a pomníků

V oblasti čištění a opravy hrobů máme dlouholeté zkušenosti. Díky široké nabídce prováděných prací jsme schopni zrenovovat i velice poničené pomníky a hroby. Hrob umíme kompletně rozebrat, opravit základy, srovnat ho a pečlivě vyčistit. Doplnit porcelánové fotografie, zrenovovat staré a přidat nové nápisy na náhrobek. V naší nabídce též naleznete mnoho doplňků jako jsou porcelánové sochy, lampy a vázy na hroby a  další. V případě zájmu o naše služby nás neváhejte kontaktovat.

Co nabízíme?

Jak postupujeme?

Po Vaší poptávce jej nejdříve kompletně prohlédneme a odborně posoudíme potřebné zásahy, které se pak stávají předmětem naší nabídky. Každá jednotlivá pracovní operace je vyjádřena cenově a zákazník se rozhoduje, zda ji chce nechat udělat, či nikoliv.

Objekt rozložíme na jednotlivé díly. Očistíme spoje od zbytků betonu a jiných příměsí. Srovnáme podloží v případě potřeby vložíme nové základy, nebo speciální podložky a znovu jej sestavíme.

Do rohu spojující jednotlivé části rámu hrobu a rám s pomníkem vložíme speciální nerezové kotvy, na něž se upevní nerezové úhelníky, které zajišťují, že se hrob již v budoucnu nerozestoupí. V případě potřeby je možno nerezové úhelníky demontovat.

V případě, že je některý z dílu prasklý, či jinak poškozen, provedeme jeho kvalitní opravu. Jestliže je díl neopravitelný provedeme výměnu za nový stejné kvality a barvy jako jsou ostatní části.

Podle stavu a kvality kamene provádíme hloubkové vyčištění, které spočívá v kombinaci různých metod přebroušení jednotlivých dílů, jejich chemickému hloubkovému vyčištění, přeleštění apod.

Podle potřeby přidáme nový nápis. Nové nápisy vyrábíme pískováním, sekáním, broušením. Písmo provedeme přesně podle již existujících nápisů. Nápis můžeme zhotovit i z bronzového písma.

Vyrobíme a připevníme na hrob novou porcelánovou fotografii,  popř. podle staré předlohy zhotovíme novou.

Starou rozbitou lampičku či vázičku vyměníme za nové. Jedná-li se o historicky zajímavé kusy, provedeme jejich odbornou opravu.

Podle Vašeho přání upravíme cestičky okolo objektu buď vysypáním šotolinou, mramorovou drtí, popř. vložením dlažby, či kamenných desek.

Objekt dvakrát ročně zpravidla před velikonocemi a před dušičkami umyjeme tlakovou vodou a provedeme odbornou prohlídku jeho stavu. Podle Vašeho přání můžeme hrob vyzdobit květinami, věnci apod.

Provedeme i řadu dalších úprav podle Vašeho přání, otevření hrobu, vložení urny, uzavření hrobu, rozložení hrobu před pohřbem, jeho složení po pohřbu apod. Informujte se, rádi Vám sdělíme naše možnosti.

Provádíme fotodokumentaci stavu objektu před zahájením prací, po jejich ukončení popřípadě detaily jednotlivých postupů., např. vložení urny.

Máte-li záměr provést částečnou úpravu na hrobu, či jeho úplnou renovaci, případně výměnu, stačí níže vyplnit poptávkový formulář s následujícími údaji:

  1. Typ hrobu – např. Urnový hrob
  2. Hřbitov, kde se hrob nachází – např. Hřbitov Sv. Otýlie, České Budějovice
  3. Polohu hrobu na hřbitově – např. hrob č. XXII- 18 – 7 (není-li hrob viditelně označen, pak stručný popis cesty k němu od hlavní brány, popř. jiného význačného bodu na hřbitově, popřípadě nakreslit plánek)
  4. Označení hrobu – např. nápis Jan Novák, Marie Nováková
  5. Stručný popis požadované práce – např. provést přísek nápisu

Galerie hotových prací

Kontaktujte nás

Hledáte odborníky na renovaci a čištění kamene?
Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem a my pro vás najdeme řešení.

Odesláním poptávkového formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů. (více informací)